GEZOCHT: Vrijwilligers voor de jurytafel
GEZOCHT: Vrijwilligers voor de jurytafel zaalseizoen 2024/2025
Voor het komende zaalseizoen 2024/2025 zijn we op zoek naar mensen die het leuk vinden om juryvoorzitter, schotklokbediener en/of tijd-scorebediener te worden bij thuiswedstrijden van Spirit 1 en A1.
Als lid van de jurytafel maak je de wedstrijden op een andere manier en van heel dichtbij mee!
Korfbalervaring is niet noodzakelijk. Na een korte cursus en wat oefenen kan iedereen deze vrijwilligerstaak vervullen. Je hoeft hier niet zelf voor te kunnen korfballen!!
Wat houden de functies precies in?
De jurytafel wordt bemenst door één juryvoorzitter, één schotklokbediener en één tijdwaarnemer.
Juryvoorzitter
Als juryvoorzitter zorg je voor het goed functioneren en aansturen van de volledige jurytafel waar onder de schotklokbediener en de tijd/scorebediener.
Daarnaast ben je verantwoordelijk voor het juist en tijdig aangeven van de gewenste wissels en time-outs.
Als juryvoorzitter ben je een officiële vertegenwoordiger van het KNKV.
Je neemt de verantwoordelijkheid voor het juist functioneren van de jurytafel.
Schotklokbediener
Als schotklokbediener zorg je voor de juiste bediening van de schotklok.
De aanvallende partij krijgt 25 seconden de tijd om de korf te raken.
Steeds wanneer dit gebeurt drukt de schotklokbediener op de knop om de klok weer op 25 seconde te laten springen. Ook als de scheidsrechter fluit, wordt de schotklok gestopt, gestart of herstart.
Tijd- & scorewaarnemer
De tijd/scorebedieners zorgen voor een juiste bediening van de tijd- en scoreklok
Wedstrijden van de bovengenoemde teams worden gespeeld met zuivere speeltijd.
De tijdwaarnemer start en stopt de tijd iedere keer dat de scheidsrechter fluit.
Ook houdt de tijdwaarnemer de score bij.
Wat is nodig voordat je je eerste wedstrijd jureert?
Als juryvoorzitter dien je een korte (duur ±1 uur) online cursus te volgen welke vanuit het KNKV georganiseerd wordt. Deze online cursus wordt ± 1 à 2 weken voor het begin van de zaalcompetitie gegeven.
De schotklokbediener en tijdwaarnemer hoeven niet gecertificeerd te zijn. Vakkundigheid is wel gewenst. Het doornemen van de cursusmap voor “KNKV-juryvoorzitter” en het oefenen op trainingsavonden (tijdens de veldcompetitie traint de selectie op dinsdagavond al in de zaal!) en tijdens oefenwedstrijden van de betreffende teams is hiervoor voldoende.
Ben je geïnteresseerd of wil je meer informatie neem dan contact met me op.
Alvast bedankt namens alle spelers uit genoemde teams!
Met sportieve groet,
Michel Kieft
Scheidsrechters coördinator CKV Spirit
Mail: scheidsrechters@ckvspirit.nl
Mobiel: 0646036019




