• Beste leden,

     

    Zoals al eerder op de website gestaan heeft, gaat er volgend jaar veel veranderen in de opzet van de korfbalcompetitie: Competitie 2.0. Klik hier om het eerste bericht hierover terug te lezen.

     

    Als vervolg op dit bericht nemen we jullie mee in de veranderingen die dit heeft voor de teamindeling. Door de invoering van Competitie 2.0 mogen jeugdspelers een jaar langer in hun leeftijdscategorie blijven. Voor de A-junioren geldt dit niet (zij stromen wel door naar de senioren). Hierdoor ontstaan er tekorten in deze teams. Om dit op te lossen, moet er in de jeugd doorgeschoven worden. Sommige kinderen zullen dus, ondanks de nieuwe regels doorschuiven en sommige niet.

     

    Een voorbeeldsituatie: speler A en speler B zitten allebei voor het tweede jaar in de E. Volgens de huidige regels zouden zij dus volgend seizoen opschuiven naar een D-team. Echter, volgens de nieuwe regels van Competitie 2.0, mogen zij beide in deze leeftijdscategorie blijven. Doordat er geschoven moet worden om de gaten te vullen die er zijn ontstaan, wordt speler A doorgeschoven, en blijft speler B in de huidige categorie korfballen. 

     

    Het zou dan kunnen voelen alsof je ‘blijft zitten’, maar dat is dus niet het geval. Door de veranderingen kunnen wij niet anders dan het op deze manier oplossen.

     

    Uiteraard kijken wij bij het maken van de teamindeling, net als ieder jaar, naar een goede balans tussen prestatie en plezier. We kijken naar wat voor de sociale en sportieve ontwikkeling van ieder kind het beste is. Hierbij gebruiken we de regels van het KNKV en de inzichten van de trainers en de JTC.

     

    Heb je vragen over bovenstaand bericht of over de vernieuwde opzet in het algemeen, neem dan gerust contact op met de JTC. 

     

    Sportieve groet, de JTC.